به بیمه سینا نمایندگی سهرابی خوش آمدید.وارد یا عضو شوید کاربرگرامی شما اکنون در مسیر زیر قرار دارید : پاسخ به سوالات بیمه عمر شما

پاسخ به سوالات بیمه عمر شما

تاریخ ارسال پست:
دوشنبه 15 ارديبهشت 1399
نظرات :
1
تعداد بازدید:
377

پاسخ به سوالات بیمه عمر شما

بیمه عمر یکی از بیمه‌هایی است که جزییات فراوانی دارد. همچنین شرایط شخصی هر فرد در شرایط بیمه‌نامه او تأثیرگذار است. میزان درآمد، سن و سلامتی و یا حتی شغل افراد باعث می‌شود که شرایط بیمه عمر برای هر فرد متفاوت و منحصر به فرد باشد. همچنین گستردگی بیمه عمر و وابستگی آن به شرایط شخصی بیمه‌گزار باعث می‌شود که برای هر فرد سؤالات زیادی در خصوص بیمه عمر ایجاد شود. همه سوالات بیمه عمر قابل پاسخگویی است به شرطی که از شرایط بیمه‌گزار آگاه بود. اما در اینجا قصد داریم به سوالات بیمه عمر که ممکن است به طور کلی برای هر کسی مطرح شود، پاسخ بدهیم. به همین جهت حتی اگر هیچ اطلاعی در خصوص بیمه عمر ندارید بهتر است با این مطلب همراه باشید.

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر چیست

از ابتدایی‌ترین سوالات بیمه عمر این است که بیمه عمر چیست یا بیمه عمر چه کاری انجام می‌دهد؟ بیمه‌ تمهیدی است که در مواقع بحران به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا خسارت وارده جبران شده و یا به حداقل برسد. بیمه‌ها انواع مختلف دارند و در زمینه‌های گوناگون ارایه می‌شوند. شاید برای بسیاری از افراد به خصوص کسانی که سرپرست خانواده باشند این سؤال پیش‌آمده باشد که بعد از مرگ آن‌ها تکلیف درآمد خانواده‌شان چه خواهد شد؟ بیمه عمر پاسخی به این سؤال است و در واقع، زندگی بیمه‌گزار را ضمانت می‌کند. یعنی اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند، بیمه عمر مبلغی را به عنوان سرمایه فوت به خانواده و یا ذی‌نفع او پرداخت خواهد کرد.

بیمه عمر ضامن زندگی بیمه‌گزار و حمایت کننده خانواده وی است که هم امکان سرمایه‌گذاری و هم استفاده از مزایای بیمه عمر در آن وجود دارد.
سازوکار بیمه عمر چگونه است؟

استفاده از هر خدماتی تابع قوانین آن خدمت است. بیمه عمر نیز سازوکار و قوانینی دارد و بیمه‌گزار با پرداخت مبالغی به عنوان حق بیمه می‌تواند بیمه عمر را خریداری و از خدمات آن استفاده کند. مقدار این حق بیمه توسط بیمه‌گزار تعیین می‌شود، حتی بازه زمانی پرداخت حق بیمه نیز توسط بیمه‌گزار و با توجه به شرایط اقتصادی و درآمدی وی تعیین می‌شود. شرکت بیمه نیز در ازای دریافت حق بیمه، متعهد می‌شود که چنانچه بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند، مبلغ سرمایه فوت تعیین شده را به خانواده و یا ذی‌نفعان او پرداخت کند. همچنین بیمه عمر دارای پوشش‌هایی تکمیلی است که جنبه‌های دیگری از زندگی بیمه‌گزار را تحت پوشش قرار می‌دهد و وی در زمان خرید بیمه‌نامه و در فرم بیمه عمر می‌تواند تعداد و کیفیت پوشش‌هایی که نیاز دارد را انتخاب کند.
چرا باید بیمه عمر بخریم؟

چرا باید بیمه عمر بخریم

یکی دیگر از سوالات بیمه عمر درباره اهمیت خرید آن است. مهم‌ترین دلیل خرید بیمه عمر جبران خسارات وارده به زندگی افراد در طول عمر او است. افرادی که به آینده و تأمین آسایش خود و افراد خانواده‌شان فکر می‌کنند، همواره به دنبال راهی برای کاهش ضرر و زیان در برابر خطرات و ریسک‌های زندگی هستند. همه افراد می‌توانند با پرداخت مبلغی بسیار ناچیز در بازه‌های زمانی دلخواه‌شان بیمه عمر دریافت کنند و خود را در قبال خطراتی مانند امراض خاص، ازکارافتادگی و نقص عضو و یا حتی فوت، بیمه کنند و در زمان بروز هر یک از این مشکلات، بیمه عمر مبلغی را به عنوان خسارت پرداخت می‌کند.

داشتن بیمه عمر اطمینان خاطر بیمه‌گزار است که در صورت فوت و آسیب در اثر حادثه، خسارات مالی وارده جبران شود.
پاسخ به سوالات بیمه عمر در خصوص پوشش‌های این بیمه

از دیگر سوالات بیمه عمر که توسط بسیاری از متقاضیان پرسیده می‌شود پوشش‌های بیمه عمر است که آگاهی نسبت به آن قبل از خرید بیمه‌نامه بسیار اهمیت دارد و کیفیت آن را نیز دچار تغییر می‌کند، آگاهی از تعداد و کیفیت پوشش‌های بیمه عمر است. بیمه عمر دارای یک پوشش اصلی و چند پوشش تکمیلی است که شرح آن را در ادامه خواهید دید.

پوشش اصلی

پوشش سرمایه فوت عادی: همان‌طور که گفتیم پوشش اصلی بیمه عمر، سرمایه فوت است که در صورت فوت بیمه‌گزار به ذی‌نفع او پرداخت می‌شود.

پوشش‌های تکمیلی

پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر

این پوشش‌ها در هر شرکت بیمه از نظر تعداد و کیفیت آن‌ها متفاوت است و خطراتی را پوشش می‌دهند که در اثر حوادث به وجود می‌آیند. در ادامه چند پوشش تکمیلی که توسط اکثر شرکت‌های بیمه ارایه می‌شوند را بیان می‌کنیم. 

پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر دارای شرایط سنی مخصوص به خود است و از بدو تولد امکان استفاده از همه پوشش‌های بیمه عمر امکان‌پذیر نیست.

پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه: این پوشش برای مواقعی است که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد و در اثر حوادث فوت می‌کند. مبلغ خسارت فوت بر اثر حادثه معمولاً از 1 تا 3 و یا 4 برابر سرمایه فوت عادی است که این مورد هم به انتخاب بیمه‌گزار در زمان خرید بیمه‌نامه بستگی دارد.

پوشش امراض خاص: اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار 5 بیماری مانند سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان و امراضی که نیاز به عمل قلب باز دارند شود و یا پیوند اعضا اصلی بدن را انجام دهد، این پوشش به وی خسارت پرداخت می‌کند. معمولاً مقدار سرمایه امراض از 10% تا 30 % از سرمایه فوت در نظر گرفته می‌شود.

پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی: در صورتی که بیمه‌گزار در طی مدت‌زمان بیمه عمر دچار حوادث منجر به نقص عضو و ازکارافتادگی شده باشد، این پوشش مبلغی که معمولاً 50 یا 100% سرمایه فوت است را به وی پرداخت می‌کند.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: این پوشش هم در پی ازکارافتادگی بیمه‌گزار است. زیرا بیمه‌گزاری که دچار ازکارافتادگی شده باشد قادر به درآمدزایی نیست و با استفاده از این پوشش از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود در عین حال می‌تواند بیمه عمر خود را با همان شرایط قبلی تا پایان قرارداد ادامه دهد.

پوشش هزینه‌های پزشکی: در این پوشش چنانچه بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد طی حوادثی در بیمارستان بستری شود و یا از خدمات پزشکی استفاده کند، این پوشش از بیمه عمر هزینه‌های پزشکی را پرداخت خواهد کرد.
سوالات بیمه عمر و فرق بین انواع بیمه عمر

اگر پیگیر دریافت اطلاعات در خصوص بیمه عمر شده باشید، احتمالا با نام‌های زیادی از بیمه عمر برخورد کرده‌اید و شاید ندانید چه تفاوتی بین آن‌ها وجود دارد. ممکن است نام‌هایی مانند بیمه عمر ساده زمانی، بیمه تمام عمر، بیمه عمر مانده بدهکار، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری شاید به گوش شما آشنا باشد. در پاسخ به سؤال مطرح شده باید بگوییم بیمه عمر هم مانند خدمات دیگر در طول زمان و از وقتی که برای اولین بار ارایه شده تا کنون بنا به نیاز جامعه تغییرات فراوانی کرده و روند رو به تکاملی داشته است. اکنون انواع دیگر بیمه عمر منسوخ شده‌اند و تنها بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است که توسط شرکت‌‌های بیمه عرضه می‌شود و ممکن است با نام‌هایی مانند بیمه فوت و یا بیمه زندگی نیز آن را ارایه کنند. بنابراین هر زمان که از بیمه عمر صحبت می‌کنیم منظور ما بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است که کامل‌ترین و جامع‌ترین شکل بیمه عمر است و در آن برای بیمه‌گزار، هم امکان سرمایه‌گذاری فراهم است و هم استفاده از خدمات، امکانات و پوشش‌های بیمه عمر.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری جامع‌ترین شکل بیمه عمر است و هر وقت از بیمه عمر اسم می‌برند منظور همین بیمه است.
سوالات بیمه عمر پیرامون سرمایه‌گذاری در بیمه عمر

سوالات بیمه عمر پیرامون سرمایه گذاری در بیمه عمر

در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بیمه‌گزار مبالغی را به عنوان حق بیمه به شرکت بیمه یا بیمه‌گر پرداخت می‌کند، این حق بیمه‌ها مانند یک سپرده نزد شرکت بیمه می‌ماند و از طرف آن در پایان هر سال دو نوع سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت به آن‌ها تعلق می‌گیرد. سود پرداختی در پایان سال اول به حق بیمه‌ها اضافه شده و جزیی از اندوخته بیمه عمر محسوب می‌شود در نتیجه در سال بعد سود پرداختی بیمه عمر هم به حق بیمه‌های پرداختی و هم به سود سال قبل تعلق می‌گیرد؛ به این ترتیب سود دریافتی در بیمه عمر روندی صعودی دارد. این کار در اصل همان سرمایه‌گذاری بیمه عمر است که باعث می‌شود تا بیمه‌گزار حتی اگر در طول بیمه عمر خود نیازی به استفاده از پوشش‌هایی بیمه‌ای نداشت حداقل از سود بیمه عمر بهره برده باشد.
سرمایه‌گذاری در بانک بهتر است یا بیمه عمر؟

سرمایه گذاری در بیمه عمر یا بانک

تفاوت بین سرمایه‌گذاری در بانک و یا خرید بیمه عمر هم یکی دیگر از سوالات بیمه عمر است. بیمه عمر قبل از هر چیز یک خدمت بیمه‌ای است. امکان سرمایه‌گذاری در بیمه عمر، از امکانات افزوده آن است و برای بیمه‌گزار اطمینان خاطر بیشتری ایجاد می‌کند تا بدون نگرانی بابت حق بیمه‌های پرداختی، بتواند بیمه عمر تهیه کند؛ چرا که می‌داند همه حق بیمه‌های پرداخت شده را به همراه سود آن در پایان قرارداد بیمه عمر دریافت می‌کند. بنا بر این باید بگوییم اگر می‌خواهید از سرمایه خود کسب سود کنید، بانک‌ها می‌توانند سود بیشتری به شما پرداخت کنند اما بیمه عمر در کنار سودی که به شما می‌پردازد امکان استفاده از خدمات مهمی را برای شما فراهم می‌کند. همچنین اگر بیمه‌گزار در این زمان فوت کند سرمایه فوت وی بدون تشریفات قانونی و به سرعت قابل پرداخت به ذی‌نفع و یا خانواده او است.

البته این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که سود پرداختی حاصل از مشارکت در شرکت‌های بیمه متفاوت است و برخی شرکت‌ها مقدار سودی نزدیک به سود پرداختی بانک‌ها نیز به حق بیمه‌های عمر پرداخت می‎کنند.

در بیمه عمر هم امکان سرمایه‌گذاری وجود دارد، هم سرمایه فوت به خانواده ذی‌نفع تعلق می‌گیرد و هم بیمه‌گزار می‌تواند از خدمات آن در طول قرارداد استفاده کند.
منظور از نحوه پرداخت یا بازه زمانی پرداخت حق بیمه چیست؟

همان‌طور که گفتیم حق بیمه عمر در طول مدت قرارداد پرداخت می‌شود اما این که حق بیمه‌های پرداختی در چه فواصل زمانی باید پرداخت شود به عهده بیمه‌گزار است. بیمه‌گزار است که در زمان خرید بیمه عمر مشخص می‌کند که حق بیمه خود را به چه صورت و در چه بازه‌های زمانی پرداخت می‌کند. در بسیاری از شرکت‌های بیمه بازه‌های زمانی ماهانه، دوماهه، سه‌ماهه، شش‌ماهه و سالانه وجود دارد که بیمه‌گزار حق بیمه خود را مطابق آن‌ها پرداخت می‌کند. اما پیشنهاد ما پرداخت سالانه حق بیمه است چرا که برخی شرکت‌ها به حق بیمه‌های پرداختی، سود سالانه بیشتری پرداخت می‌کنند و یا برای آن‌ها تخفیفاتی در نظر می‌گیرند.
مدت قرارداد مناسب برای بیمه عمر چه مدت است؟

مدت قرارداد مناسب برای بیمه عمر چه مدت است؟

بیمه‌‌گزار قرارداد خود را چند ساله تنظیم کند تا هم به سود قابل قبولی برسد و هم از امکانات بیمه عمر استفاده بیشتری کند؟ شاید این یکی از سوالات بیمه عمر باشد که برای شما نیز مطرح شده است. بیمه عمر قراردادی است بلندمدت و کمترین زمان برای آن 5 سال و بیشترین زمان بیمه عمر 30 سال است. بیمه‌گزار بنا به میل خود مدت قرارداد بیمه عمر را انتخاب می‌کند. اما نکاتی نیز وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر داشت.

. مجموع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد نباید بیشتر از 70 سال شود.

. هرچه مدت قرارداد بیشتر باشد سود دریافتی شما از بیمه عمر بیشتر است.

. بیمه عمر برای افراد بالای 65 سال صادر نمی‌شود و سقف سنی استفاده از بیمه عمر، 70  سال است.

. سعی کنید هرگز قرارداد زیر 5 سال خود را فسخ کنید.

با در نظر گرفتن این شرایط می‌توان گفت مدت قرارداد مناسب برای بیمه عمر بین 20 تا 30 سال است. چرا که در این مدت بیمه‌گزار سود قابل توجهی را به دست آورده است و از طرفی یک قرارداد بلندمدت باعث می‌شود تا سال‌های بیشتری از خدمات و پوشش‌های بیمه عمر استفاده کند.

بیمه عمر قراردادی بلند مدت است و برای سوددهی هرچه بیشتر و استفاده از امکانات آن بهتر است مدت قرارداد خود را بالاتر از 20 سال تنظیم کنید.
پاسخ به سوالات بیمه عمر درباره نحوه خرید بیمه عمر

پس از آگاهی از بیمه عمر می‌توانید نسبت به خرید آن اقدام کنید. برای این ابتدا باید فرم بیمه عمر را تهیه و تکمیل کنید. از سوالات بیمه عمر این است که در فرم درخواست بیمه عمر چه اطلاعاتی خواسته می‌شود؟ فرم درخواست بیمه عمر شامل اطلاعات فردی، اطلاعات بیمه‌ای در خصوص پوشش‌ها و در نهایت اطلاعات پزشکی‌ او است. بیمه‌گزار با تکمیل این اطلاعات و پرداخت اولین حق بیمه، بیمه عمر را خریداری کرده و تا پایان مدت قرارداد باید به شرایط آن پایبند باشد. هرچند که بیمه‌گزار می‌تواند در هر زمان که خواست اقدام به فسخ بیمه‌نامه کند اما این کار هرگز پیشنهاد نمی‌شود و بهتر است قبل از این کار با مشاوران بیمه عمر و کارشناسان این زمینه مشورت کند. به عنوان مثال ممکن است به خاطر نیاز به پول بیمه‌نامه خود را فسخ کند در صورتی که می‌تواند به جای فسخ از بیمه عمر وام دریافت کند.

مطالب مرتبط

نظرات


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]